Krovinių pervežimai: transporto rūšys ir jų privalumai

Krovinių pervežimai yra viena paklausiausių transporto paslaugų rūšių. Jie leidžia pristatyti prekes miesto ribose (pervežimai mieste), tarp skirtingų miestų (tarpmiestiniai) ir šalių (tarptautiniai), net tarp žemynų (tarpkontinentiniai). Tuo pačiu metu gabenami įvairūs kroviniai – nuo maisto produktų ir medienos iki pavojingų, negabaritinių krovinių ir gyvų gyvūnų.

Pristatymas vykdomas automobilių, geležinkelių, oro transportu.

Automobilių transportas

Krovinių pervežimai autotransportu (autotraukiniais, tentais, mega priekabomis, „Jumbo“ tipo puspriekabėmis, izoterminėmis priekabomis ir kt.) yra nuolat paklausūs, nepriklausomai nuo ekonominės situacijos. Tai paaiškinama jų privalumais:

  • Pristatymas autotransportu tai pats ekonomiškiausias variantas.
  • Automobiliai keliais gali važiuoti visą parą. Jie nėra susieti su uostų ir oro uostų darbu. Tai pagreitina pristatymą.
  • Regionuose su išvystyta greitkelių sistema galima kurti maksimaliai lanksčius maršrutus, kurie sumažina laiko ir finansines sąnaudas.
  • Dėka GLONASS ir GPS navigacijos sistemų, krovinio būklę galima sekti 24/7 režimu.
  • Automobilių įvairovė leidžia gabenti bet kokias prekes. Pavyzdžiui refrižeratoriuose vežami maisto produktai, gėlės, vaistai. O „Jumbo“ tipo puspriekabės orientuotos į didelio tūrio krovinių (specialusis transportas, staklės) pristatymą.

Krovinių pervežimai geležinkeliu

Pristatymas geležinkeliu laikomas optimaliausiu būdu gabenti sunkius krovinius – chemikalus, trąšas, juoduosius metalus, kurą, naftą. Geležinkelio traukiniai taip pat tinkami sunkiasvorių ir negabaritinių krovinių pristatymui.

Geležinkelio transporto pranašumai yra šie:

  • Didelė keliamoji galia (vieno vagono – iki 50 tonų, o viso traukinio – 500 tonų).
  • Krovinių traukiniai greitai įveikia didelius atstumus. Tai leidžia pristatyti prekes ne tik į NVS šalis, bet ir į Kaukazą, Vidurinę Aziją, Kiniją.

Oro pervežimai

Tai greičiausias, bet kartu ir pats brangiausias krovinių pervežimo būdas. Jis optimaliai tinka vertingiems kroviniams, greitai gendantiems produktams. Aviacija taip pat naudojama skubiems laiškams pristatyti. Regionuose, kuriuose nėra išplėtoto kelių ir geležinkelių tinklo (kalnai, Tolimoji Šiaurė), lėktuvas yra vienintelis būdas pristatyti prekes žmonėms.

Jūros pervežimai

Transportavimas jūrų laivais tinka didelių krovinių partijų pristatymui į kitus žemynus. Tai puiki alternatyva oro pervežimams, suteikianti demokratiškesnes kainas.

Taip pat yra paklausūs multimodaliniai, arba mišrūs, pervežimai. Jie apima dviejų ar daugiau transporto rūšių naudojimą. Tai paklusni krovinių gabenimo rūšis gabenant prekes dideliais atstumais.

Krovinių pervežimus automobilių, geležinkelių, jūrų, oro transportu vykdo tarptautinė kompanijų grupė AsstrA. Ji siūlo plačią pristatymo geografiją (NVS, Europa, Balkanai, Centrinė Azija, Kinija, Mongolija ir kt.), kompleksines paslaugas (tame tarpe sandėlio ir muitinės paslaugas, draudimą), ir aukštas finansines garantijas.